Krása těla

Krása těla

Martina Sáblíková

Znáte naši nejúspěšnější rychlobruslařku, držitelku tří zlatých olympijských medailí, ale také sběratelku medailí ze závodů v silniční cyklistice?

Specializace na dlouhé tratě

Běh na dlouhou trať - tak by se dal popsat sen, za kterým si tato rodačka z Nového Města na Moravě šla již od svých 11 let – v té době začala s rychlobruslením - a kdo si myslíte, že byl její trenér? Ano, uhodli jste. Byl to Petr Novák, se kterým trénuje doposud. Od té doby se stala mistryní České republiky, Evropy i světa, je držitelkou několika světových rekordů. Martina Sáblíková, specialistka na dlouhé tratě – jen na třech posledních zimních olympiádách posbírala 6 cenných kovů na tratích dlouhých 5000, 3000 a 1500 metrů.

Doplňkový sport

Pokud si myslíte, že si v letní přípravě tato velká srdcařka něco odpustí, tak se mýlíte. Již v roce 2007 získala bronz v časovce na mistrovství Evropy v silniční cyklistice do 23 let. Sbírku medailí od té doby významně rozšířila a obdržela jich z mistrovství České republiky více než 15. Podařilo se jí kvalifikovat se na Letní olympijské hry 2016 v Riu de Janeiru, avšak kvůli pozdějším nominačním kritériím, kdy jí chybělo splnit kvalifikaci do silničního závodu s hromadným startem, jí účast na olympiádě nebyla povolena.